Mart 2022' de Bulgari markası dünyanın en ince mekanik kol saati olan Octo Finissimo Ultra Thin'i tanıttı. Hali hazırda en ince saat rekorunu elinde bulunduran marka kendi rekorunu egale ederek Ultra Thin'i tanıttı. 1.80 mm kalınlığa sahip model üretilmiş en ince mekanik saatti. Fakat 4 ay sonra, 6 Temmuz 2022'de lüks saat markası Richard Mille Bologna İtalya'da düzenlediği özel bir etkinlikle RM UP-01 Ferrari'yi  tanıttı. 150 adet sınırlı sayıda üretilecek saatin perakende satış fiyatı 1,888,000 milyon dolar.
1.75 mm kalınlı ile  Finissimo Ultra'dan 0.05 mm daha ince olan saat, rekorun yeni sahibi. Ferrari ekibiyle birlikte, işbirliği içinde çalışan RM UP-01, uzun yıllar süren çalışmaların, düzinelerce prototipin ve 6.000 saatten fazla geliştirme ve laboratuvar testlerinin sonucunda ortaya çıktı.
Rm Up-01'in kasası korozyona son derece dayanıklı ve dikkat çekici derecede sert bir alaşım olan 5. sınıf titanyumdan üretildi. Kasa,iki farklı monoblok parçadan oluşuyor. Araların da ince bir silikon conta bulunan saatin 10 metre su geçirmezliği mevcut. 51mm genişliğe, 39mm yüksekliğe, 1,75mm kalınlık ölçüleri olan kasanın formu dikdörtgen şeklinde.

Saatin mekanizması, Audemars Piguet Le Locle atölyelerinde,ortak işbiriliği içinde geliştirilen ultra ince RMUP-01. Üretimi son derece karmaşık ve pahalı  parçaların kullanıldığı mekanizmanın sunduğu değerler fazlasıyla tatminkar. 23 taşlı, 28'800 vph ( 4 Hz ) frekans değerleriyle birlikte, 45 saate kadar güç rezervi vaat eden mekanizma 5.000 G kuvvete kadar da dirençli. Winding özelliği bulunmayan mekanizma elle kurularak çalışıyor. Saatin ön yüzüne konumlandırılan kurma yeri özel bir anahtarla kuruluyor.